Mateřská škola
Kunčina, okres Svitavy

+420 461 318 324
ms.kuncina@seznam.cz

 

 

Pracovní doba MŠ Kunčina: po-pá 6.30-16.00 hod.
MŠ Nová Ves: po-pá 6.30-16.00 hod.

Naše MŠ

CHARAKTERISTIKA NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Naše vesnická Mateřská škola leží v obci Kunčina nedaleko města Moravská Třebová. Podle zmínky z kroniky obce byla Mateřská škola v Kunčině zřízena, pro děti pracujících matek v roce 1951 a umístěna v budově bývalé ZDŠ na čísle popisném 90 pod jednotným vedením pana řídícího Oldřicha Otruby. V pamětní knize Mateřské školy v Kunčině se první zápis datuje od školního roku 1962/1963. Podle obecní kroniky se však již v době školního roku 1960/1961 školka osamostatnila a přestěhovala do prostor nynější budovy čísla popisného 88, která taktéž dříve byla základní školou. Vedením MŠ byla pověřena paní Lída Kašparová. Jako učitelka zde působila paní Alena Sedláková. V MŠ se nacházely dvě třídy a lehárna. Jedna třída sloužila jako jídelna, druhá jako herna. V přízemí budovy byla umístěna Poradna pro matky. Školní zahrada při MŠ byla rozdělena na travnatou plochu, hřiště a zeleninovou předzahrádku. Hygienické zařízení, bylo podle dobových zpráv nevyhovující a rekonstruovalo se v pozdějších letech. Od 1. září 1987 došlo ke sloučení Mateřské školy Kunčina s Mateřskou školou v Nové Vsi. Ředitelství bylo umístěno v Mateřské škole Kunčina a ředitelkou v té době byla paní Hana Pustinová. Od 1. 1. 2003 přešla Mateřská škola v Kunčině do právní subjektivity. Nyní je tedy Mateřská škola Kunčina příspěvkovou organizací zřizovanou obcí. Tvoří ji dvě pracoviště, z nichž hlavní pracoviště se nachází v samotné obci Kunčina a odloučené pracoviště je umístěno v přidružené obci Nová Ves. Má zřízeny tři věkově heterogenní třídy s celodenním provozem, z nichž dvě jsou umístěny v Mateřské škole v Kunčině a jedna na odloučeném pracovišti v Nové Vsi. Klidné vesnické prostředí a nedaleký les nám skýtají mnoho příležitostí k poznávání přírody i života na vsi, čehož aktivně využíváme při plánování jednotlivých témat ve školním vzdělávacím programu (dále ŠVP). V letošním školním roce 2014/2015 je zapsáno do MŠ 67 dětí, z toho 50 dětí na pracovišti v Kunčině a 17 dětí na pracovišti v Nové Vsi.

Mateřská škola v Kunčině

V Kunčině je MŠ umístěna ve starší jednopatrové budově s velkou oplocenou zahradou. Budova je vytápěna ústředním topením na plyn. V přízemí se nachází jídelna, kuchyň, sklad potravin, herna k pohybovým, tanečním a dramatickým aktivitám, šatna pro děti, šatna a WC pro personál, kde je umístěn i kotel. V prvním patře je sklad pomůcek, ředitelna, WC i umývárna pro děti a dvě třídy. Jednotlivé třídy jsou věkově heterogenní, přičemž do I. třídy jsou umísťovány děti od 2 do 4 let a do II. třídy děti od 4 do 6/7 let. Škola je vyzdobena pracemi dětí, které se obměňují podle ročního období. V období letních prázdnin 2014 proběhla v MŠ rekonstrukce – byla opravena střecha budovy, v 1. patře byla umístěna výlevka a sprcha pro děti, opraveny zdi v 1. Třídě a na chodbě i schodišti, byla zhotovena denní místnost a sociální zařízení pro zaměstnance, suchý sklad potravin, zrekonstruována technická místnost a školní jídelna i herna, položena nová podlahová krytina v přízemí na chodbě a ve skladu, byla vybudována venkovní terasa, venkovní dětské WC, sklad hraček a nářadí, byl přemístěn vchod do MŠ tam, kde podle kroniky původně byl (pod historický nápis) a bylo vybudováno parkoviště před budovou MŠ. Součástí MŠ je velká školní zahrada, která skýtá pestré možnosti využití, především pro rozvoj pohybových aktivit u dětí.

Mateřská škola v Nové Vsi

Odloučené pracoviště v Nové Vsi je umístěno ve staré podkrovní vilce s oplocenou zahradou. Budova je vytápěna ústředním topením na plyn. V přízemí je umývárna a WC pro děti, WC pro personál, kotelna, šatna pro děti, lehárna, třída a herna. Věkově heterogenní třída je vybavena knížkami pro děti, puzzly a skládačkami, pracovními i výtvarnými pomůckami, stolečky i židličkami. Nalézá se zde rovněž piano a hudební nástroje pro děti. V menší herně, která je propojena se třídou, jsou umístěny hračky a nábytek k námětovým hrám i stavebnice ke konstruktivním hrám. V podkroví je jídelna a kuchyňka, která slouží k přípravě svačin a výdeji dovážených obědů z kuchyně Mateřské školy v Kunčině. Prostory MŠ byly v průběhu letních prázdnin 2012 rekonstruovány. Nově je budova osazena plastovými okny a dveřmi, vstupní chodba je nově přestavena, umývárna a WC jsou kompletně zrekonstruovány, opraveny podlahy v některých místnostech včetně jejich pokrytí, byla provedena rekonstrukce elektroinstalace včetně výmalby prostor. Škola je vyzdobena pracemi dětí, které se obměňují podle ročního období. V uplynulém školním roce byla zhotovena nová šatna pro děti. K mateřské škole přísluší i školní zahrada vybavená prvky pro rozvoj pohybové aktivity.

Únor 2020

Promo video
Jídelníček
Poslední fotogalerie
Hádej, čím jsem?

14.02.2020

Hádej, čím jsem?

26 fotografií

Partneři

ALLKO s.r.o. UHELNÉ SKLADY MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - JAN FAJMAN, podnikatel AGRO KUNČINA a.s. BIOINVEST KUNČINA, s.r.o. SUNUNVEST SLOVÁCKO, s.r.o. TRUHLÁŘSTVÍ FRANTIŠEK KNÁPEK MALOOBCHODNÍ SÍŤ HRUŠKA, s.r.o. COOP DRUŽSTVO HB NOVÁ VES MAS  Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s. František Knápek - reklama SDH KUNČINA OBEC KUNČINA MATUŠÁK AGRION s.r.o. Lesy České republiky

Počet návštěv: 90 427
Posledních 30 dnů: 1 970 | Posledních 7 dnů: 421 | Posledních 24h: 62

Vytvořeno službou: eSchool.cz - moderní školní weby

© 2013 skolkakuncina.eschool.cz