Mateřská škola
Kunčina, okres Svitavy

+420 461 318 324

ms.kuncina@seznam.cz

 

 

 

 

 

Provozní doba MŠ: po-pá 6.00-16.00 hod.
 

Kalendář akcí

29.06.2022
Kategorie: Akce s rodiči

Rozloučení se školním rokem - MŠ Nová Ves

Ve středu 29.6.2022 od 15.30 hodin se koná slavnostní rozloučení se školním rokem a předškoláky v MŠ v Nové Vsi. 

 

Za MŠ Hana Fafílková

28.06.2022
Kategorie: Akce s rodiči

Rozloučení se školním rokem - MŠ Kunčina

V úterý 28.6.2022 od 15.30 hodin se koná slavnostní rozloučení se školním rokem a předškoláky v MŠ v Kunčině.

 

Za MŠ Hana Fafílková

28.06.2022
Kategorie: Exkurze

Výlet

Milí rodiče,  

exkurze zprostředkovaná panem Ing. Hrubanem do zemědělských společností v Chornicích a Jevíčku je z důvodu velké absence dětí přesunutá na úterý 28.6.2022

Děti se seznámí s rostlinou a živočišnou výrobou.

 

Odjezd od MŠ je plánován v 8.00 hodin.

Příjezd je plánován mezi 11.30-12.30 hodin.

 

Dětem prosím dejte s sebou vhodné oblečení, batůžky s pitím a malou svačinkou. Jednu svačinu budou mít ze školky.

 

Kontakt v případě potřeby:

Hana Fafílková - 739 452 197

16.06.2022
Kategorie: Beseda

Beseda se záchranáři

Ve čtvrtek 16.6.2022 nás navštívili záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje výjezdové skupiny Moravská Třebová. Děti seznámili s náplní své práce i s chováním v situacích, ve kterých se mohou ocitnout.  Děti si tak vyzkoušely přivolání RZP, improvizovaly nehodu na kole, poslechly si tlukot svého srdce, prohlédly si sanitu a dostaly odpovědi na své všetečné otázky.  

S blížícími se prázdninami měla tato beseda především preventivní  význam. Děti vědí, na co si mají dávat pozor i jak se zachovat v problémových situacích, aby poskytly účinnou první pomoc.

 

Srdečně děkujeme náměstkovi ošetřovatelské péče, panu Ing. Martinu Pfeiferovi, Dis za zprostředkování besedy a členům výjezdové skupiny rychlé zdravotnické pomoci z Moravské Třebové, paní Evě Hegerové a Martinu Vostalovi za atraktivní a poučnou besedu pro děti.

 

Za MŠ Hana Fafílková 

07.06.2022
Kategorie: Divadlo

Pohádka - zrušena

V úterý 7.6.2022 přijede do naší školky Divadlo JÓ-JO s pohádkou pro děti. - ZRUŠENO PRO VELKOU NEMOCNOST DĚTÍ!!!

 

Za MŠ Hana Fafílková

25.05.2022
Kategorie: Vzdělávací akce

Podmořský svět

Ve středu 25.5.2022 k nám přijelo Mobilní planetárium  s výukovou produkcí "Podmořský svět". 

Za pomocí projekčního stanu měly děti možnost se vydat na mořské dno, kde mohly pozorovat nejen živočichy, ale veškerý mořský svět. Život v moři byl dětem přiblížen krásným příběhem o dvou rybách, které prokázaly odvahu, aby mohly zachránit život na útesu, kde žily s ostatními živočichy...

Za MŠ A. Marková

 

 

20.05.2022
Kategorie: Exkurze

Návštěva knihovny

S dětmi jsem navštívili místní knihovnu. Děti byly knihovnicí obeznámeni jak si správně vypůjčit knihu, jak se k vypůjčené knize chovat....Děti měly možnost se seznámit s různě starými knihami nebo ilustracemi. Celá exkurze byla zakončena omalovánkami a malým občerstvením.  Moc se nám v knihově líbilo a děkujeme paní Alexandrové za příjemné dopoledne.

 

ZA MŠ A. Marková

18.05.2022
Kategorie: Vzdělávací akce

Řemeslo našich předků

Ve středu 18.5.2022 k nám přijeli manželé Danielovi s výukovým programem pro děti. Od ovečky ke svetru vede dlouhá cesta... O tom se přesvědčily děti v pohádce, ve které zhlédly celý proces zpracování vlny. Seznámily se s prastarým řemeslem přadlen. Osahaly si vlnu z ovečky i dalších zvířat. Vyzkoušely si i česání vlny. Na závěr si pod vedením řemeslníků vyrobily malou ovečku.  

Dětem se program moc líbil. Naučily se nové pojmy a získaly představu o zpracování vlny. 

 

Děkujeme manželům Danielovým za atraktivní a přínosný program.

 

Za MŠ Hana Fafílková

  

16.05.2022
Kategorie: Vzdělávací akce

Od kutění k řemeslu

V pondělí 16.5.12022 jsme se staršími dětmi absolvovali polytechnický výukový program "Od kutění k řemeslu" v environmentálním centu Stolístek Linhartice. 

 

Děti se seznámily s vybranými druhy stromů, sestavily z nich puzzle a dozvěděly se o nich mnoho zajímavostí. Prohlédly si a sestavily skládačku řezu kmene stromu, pojmenovaly společně s lektorkou jednotlivé části kmene. Dále se seznámily s vybraným nářadím a bezpečnostními pravidly při práci s tímto náčiním. Za podpory lektorů se děti naučily zacházet se sklíčidlem, smirkovou houbou i kulatými pilníky při vyrábění botičky. Následně si opracované botičky vybarvily dle své fantazie a provlékly tkaničkami.

Dětem se výukový program velmi líbil. Propojily si vědomosti týkající se lesního hospodářství a řemesel navazujících na zpracování dřeva. Jako suvenýr si odnesly vlastnoručně vyrobenou botičku.  

 

Děkujeme pracovníkům „Polybusu“ za atraktivní a příjemně strávené dopoledne a zaměstnankyním MAS Moravskotřebovsko a Jevíčsko za zajištění programu.

 

Za MŠ Hana Fafílková

 

20.04.2022
Kategorie: Vzdělávací akce

Cesta do pravěku

Dnes nás navštívil pan Mgr. Milan Skalický, který nás zábavnou formou zavedl do pravěku. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o dinosaurech, o vzniku prvního života na planetě. Pan geolog měl s sebou spoustu nálezů z dřívější doby, které si mohly děti osahat např. zuby dinosaurů, drápy Tyranosaura, zkameněnliny prvních živočichů. Děti si na závěr vytvářely odlitky trilobitů, které si spolu s omalovánkami odnesly domů....

 

ZA MŠ L. Bártová, A. Marková

 

29.03.2022
Kategorie: Exkurze

Exkurze do ZŠ

V úterý 29.3.2022 jsme navštívili s předškoláky místní ZŠ. Děti se seznámily s prostory ZŠ, setkaly se s kamarády, kteří již chodí do školy a utvořily si představu, jak probíhá výuka.

Dětem se ve škole velmi líbilo.

 

Děkujeme paní učitelce Švábenské, Nedvědové a Vetrové za prezentaci výuky a čas, který nám věnovaly.

 

Za MŠ Hana Fafílková 

Červen 2022

Promo video
Jídelníček
Poslední fotogalerie
Dar SDH

24.06.2022

Dar SDH

4 fotografií

Partneři

ALLKO s.r.o. UHELNÉ SKLADY MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - JAN FAJMAN, podnikatel AGRO KUNČINA a.s. BIOINVEST KUNČINA, s.r.o. SUNUNVEST SLOVÁCKO, s.r.o. TRUHLÁŘSTVÍ FRANTIŠEK KNÁPEK MALOOBCHODNÍ SÍŤ HRUŠKA, s.r.o. COOP DRUŽSTVO HB NOVÁ VES MAS  Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s. František Knápek - reklama SDH KUNČINA OBEC KUNČINA MATUŠÁK AGRION s.r.o. Lesy České republiky

Počet návštěv: 138 719
Posledních 30 dnů: 1 811 | Posledních 7 dnů: 353 | Posledních 24h: 60

Vytvořeno službou: eSchool.cz - moderní školní weby

© 2013 skolkakuncina.eschool.cz