Mateřská škola
Kunčina, okres Svitavy

+420 461 318 324

ms.kuncina@seznam.cz

 

 

 

 

 

Provozní doba MŠ: po-pá 6.00-16.00 hod.
 

27.04.2020

Domácí modelína

Půl kila modelíny za pár korun

Modelínu připravíme z běžných potravinářských surovin, nemusíme se tedy bát, když ji dítě ochutná. Vzhledem k přísadám není hmota vůbec chutná. Dítě ji tedy většinou ochutná jenom jednou.

V ledničce vydrží i měsíc
Pracovat budeme tentokrát v kuchyni, protože modelína musí projít tepelnou úpravou. Získáme pružnou, tvárnou hmotu, která v krabičce v lednici vydrží i měsíc. Pokud se dítěti nějaký výrobek povede, lze jej nechat na vzduchu vytvrdnout. Modelínu si můžete ovonět a přibarvit. Sůl působí jako konzervant, zároveň jako odstrašující příchuť pro děti, aby hmotu dále nejedly. Žádná ingredience v modelíně jim ale neublíží.

Potřebujeme:
300 ml vody
150 g hladké mouky
75 g kuchyňské soli
2 lžíce octa
1 lžíci oleje
aroma
potravinářské barvivo

Postup práce:
Do vody přidáme olej a ocet, potravinářské barvivo. Zapneme vařič. Nejlépe do teflonové pánve dáme mouku, sůl, nalijeme vodu. Přidáme potravinářské barvivo, aroma. Asi 4 minuty vaříme na mírném ohni a stále mícháme. I když se hmota spojí, stále ještě pár minut na pánvi mícháme (hmota už téměř nejde zpracovávat). Když modelínu sundáme z vařiče moc brzy, mouka se nepropaří a modelína bude lepit. Na teplé pánvičce necháme hmotu pomalu vychladnout. Uchováváme v plastové misce v ledničce. Tam vydrží tři, čtyři týdny.

Diskuze

Duben 2024

Poslední fotogalerie
V cizí kůži

07.03.2024

V cizí kůži

5 fotografií

Nepřehlédněte
Digitalizujeme školu

01.12.2022

Digitalizujeme školu

V rámci Národního plánu obnovy, fondu Evropské unie -  Next Generation EU, byla naší mateřské škole poskytnuta dotace na pořízení učebních pomůcek využitelných pro rozvoj informatického myšlení…

Partneři

ALLKO s.r.o. UHELNÉ SKLADY MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - JAN FAJMAN, podnikatel AGRO KUNČINA a.s. BIOINVEST KUNČINA, s.r.o. SUNUNVEST SLOVÁCKO, s.r.o. TRUHLÁŘSTVÍ FRANTIŠEK KNÁPEK MALOOBCHODNÍ SÍŤ HRUŠKA, s.r.o. COOP DRUŽSTVO HB NOVÁ VES MAS  Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s. František Knápek - reklama SDH KUNČINA OBEC KUNČINA MATUŠÁK AGRION s.r.o. Lesy České republiky

Počet návštěv: 179 089
Posledních 30 dnů: 2 117 | Posledních 7 dnů: 616 | Posledních 24h: 82

Vytvořeno službou: eSchool.cz - moderní školní weby

© 2013 skolkakuncina.eschool.cz