14.06.2021

Výlet do Moravské Třebové

Na přání dětí ze třídy Včeliček jsme zorganizovali výlet do Moravské Třebové vlakem na zmrzlinu.

Ráno se děti sešly ve školce o něco dříve, aby se stihly v klidu nasvačit a vyrazili jsme k vlakovému nádraží. Děti měly za úkol zjistit rozdíl mezi železniční zastávkou v Kunčině a železniční stanicí v Moravské Třebové. Pojmenovávaly tedy, viděly... Na nádraží v Moravské Třebové si prohlédly nástupiště i čekárnu, koupili jsme si tam zároveň od paní pokladní jízdenky. Z nádraží jsme se vydali kolem sporovního stadionu a koupaliště směrem na náměstí. Cestou jsme poznávali dopravní značky, všímali jsme si domů a jiných zajímavostí. Procházeli jsme kolem MŠ na Tyršové ulici, obvodního  oddělení Policie ČR, nákupního centra Morava na Cihlářovu ulici. Tam jsme se objevovali jednotlivé obchody a určovali jsme jejich názvy, až jsme dorazili před rychlé občerstvení se zmrzlinou. Děti si objednávaly zmrzlinu podle své chuti. Poté jsme pokračovali kolem Městského úřadu Moravská Třebová do Zámeckých zahrad. Tam se děti vydováděly na průlezkách. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli nádvoří zámku, prošli jsme uličkou kolem pošty na náměstí a zastavili jsme se u Morového sloupu. K našemu překvapení některé děti věděly, proč zde zmíněný sloup stojí. Dále jsme se vydali kolem ZŠ "Křižovatka" na autobusové nádraží. Děti si jej prohlédly a kolem firmy Abner jsme procházeli po Lanškrounské ulici zpět k nádraží. Zejména chlapce zaujala stavební technika při opravě silnice. Na nádraží si děti prohlédly i věž na kola. Na nástupišti se děti naposledy občerstvily, každé z nich si nachystalo jízdenku a nastoupili jsme do vlaku. Ve vlaku paní průvodčí označila dětem jízdenky. Brzy se objevila zastávka Kunčina a náš výlet byl u konce.

Cestou do  školky vyprávěly, co se jim nejvíce líbilo. A my, učitelky, jsme byly rády, že jsou spokojené.

Za MŠ Hana F.

Posledních 30 dnů: 2 555 | Posledních 7 dnů: 654 | Posledních 24h: 87