28.12.2015

Vyhodnocení projektu logopedické prevence

V prosinci 2015 jsme ukončili náš roční projekt „Logopedické preventivní chvilky aneb hbitý jazýček“, podpořený dotací Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže v rámci rozvojového programu „Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2015“.

Prostřednictvím tohoto projektu jsme docílili zvýšení odborné úrovně pedagogického pracovníka v oblasti logopedické prevence, zahrnuli jsme logopedickou prevenci do každodenního vzdělávacího programu, vybavili jsme obě pracoviště moderními logopedickými pomůckami. Navázali jsme užší spolupráci s rodiči v oblasti logopedické prevence. Podařilo se nám zlepšit řečové dovednosti u většiny dětí v MŠ.

Jelikož jsme dospěli k závěru, že projekt, podporující logopedickou prevenci v předškolním vzdělávání, má pozitivní dopad na rozvoj řečových dovedností a zdokonalování komunikativních kompetencí u dětí, budeme pokračovat v jeho realizaci a nadále ho rozvíjet.

Využitím nově získaných logopedických pomůcek, odborné způsobilosti pedagogů a vytvořeného plánu rozvoje logopedické prevence korespondujícího s naším ŠVP PV jsme zajistili dlouhodobější udržitelnost při rozvoji logopedické prevence u dětí v naší MŠ.

Za MŠ Bc. Hana Fafílková

Diskuze k článku

Květen 2020

Vesmír, planeta Země