Mateřská škola
Kunčina, okres Svitavy

+420 461 318 324
ms.kuncina@seznam.cz

 

 

Pracovní doba MŠ Kunčina: po-pá 6.30-16.00 hod.
MŠ Nová Ves: po-pá 6.30-16.00 hod.

16.09.2018

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

     Naše školka se i tento rok zapojila do projektu Ústředního cvičitelského sboru rodičů a dětí a předškolních dětí Odboru všestrannosti České obce sokolské.

     Záměrem tohoto celoročního projektu je "pohyb jako každodenní potřeba dětí". Rádi bychom podpořili první větší zájem o aktivní sportování, ale také vedení k týmové spolupráci a radosti ze splnění úkolů. Není záměrem, aby děti vzájemně soutěžily, protože nechceme vyvolávat stresové situace. Chceme podporovat respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou následně přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění úkolů přineslo dětem radost a potěšení z pohybu, pomohlo jim naučit se překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost. 

     Obsahem projektu je široká škála činnoostí, do kterých jsou děti zapojovány. Skládají se z procvičování a zdokonalování přirozených pohybových činností (chůze, běh, skoky, házení, chytání), tak ze základů cvičení s náčiním.

     Cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a plnění úkolů je příležitost brát pohyb jako samozřejmou součást života.

     Projekt je složen z několika tematicky zaměřených skupin. Plnění úkolů záleží na obsahovém zaměření, které se vztahuje například k některým měsícům (např. pouštění draků). Společné činnosti děti vhodně seznamují nejenom s netradičními aktivitami, ale dávají možnost se lépe poznat, vytvořit kolektiv a v něm pak společně prožívat radost nejen z pohybu.

     Motivací pro děti jsou zvířátka, která je budou provázet v rámci jednotlivých činností a seznamovat je s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi. Po splnění všech úkolů bude skupina odměněna diplomy a drobnými dárky.

 

Zdroj: Česká obec sokolská, Celoroční aktivity pro předškolní děti, Dana Uzlová, Věra Smejkalová, ČOS, Praha 2017

 

                                                                                                                                  Za MŠ A. Neznajová

 

     

Diskuze k článku

Únor 2020

Promo video
Jídelníček
Poslední fotogalerie
Hádej, čím jsem?

14.02.2020

Hádej, čím jsem?

26 fotografií

Partneři

ALLKO s.r.o. UHELNÉ SKLADY MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - JAN FAJMAN, podnikatel AGRO KUNČINA a.s. BIOINVEST KUNČINA, s.r.o. SUNUNVEST SLOVÁCKO, s.r.o. TRUHLÁŘSTVÍ FRANTIŠEK KNÁPEK MALOOBCHODNÍ SÍŤ HRUŠKA, s.r.o. COOP DRUŽSTVO HB NOVÁ VES MAS  Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s. František Knápek - reklama SDH KUNČINA OBEC KUNČINA MATUŠÁK AGRION s.r.o. Lesy České republiky

Počet návštěv: 90 426
Posledních 30 dnů: 1 969 | Posledních 7 dnů: 421 | Posledních 24h: 63

Vytvořeno službou: eSchool.cz - moderní školní weby

© 2013 skolkakuncina.eschool.cz