30.06.2017

SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY - CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

Po celý školní rok jsme spolupracovali na uvedeném projektu  Odboru všestrannosti České obce sokolské. V rámci jednotlivých činností děti provázela zvířátka, která šla do světa, pomocí vláčku otevírala dětem pomyslná vrátka a seznamovala je s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi.  Podporovali jsme u dětí zájem o přirozená cvičení - atletiku, obratnost - gymnastiku, manipulaci s míčem, netradiční činnosti a rozvíjení poznání. Děti plnily jednotlivé úkoly ve třech kategoriích, podle věku.  Vzájemně se povzbuzovaly, respektovaly, spolupracovaly, překonávaly překážky i rozvíjely svoji samostatnost a dovednosti. Za každý splněný úkol si do svého deníku nalepily samolepku. Plnění úkolů přineslo dětem radost a potěšení z pohybu.

Na závěr školního roku po splnění všech úkolů, byly děti odměněny diplomy, omalovánkami a  přívěsky sokolíka Pepíka.

Jelikož se nám projekt Obce sokolské osvědčil, těšíme se na druhý ročník.

Za MŠ H. Fafílková

Diskuze k článku