Se Sluníčkem ve školce - MŠ Nová Ves

Se Sluníčkem ve školce... Tak zní název tématu, které nás provázelo minulých čtrnáct dní. Děti se seznamovaly s prostředím a vybavením školky, se zaměstnanci a hlavně spolu... Zvykaly si na nový režim, na dodržování pravidel chování, která si samy společně vytvářely. I letos budeme společně "pracovat" v koutcích. Minulé dny se děti již zkoušely pomocí svých značek do  koutků přihlašovat a šlo jim to výborně. Hodně času jsme trávili díky krásnému počasí na zahradě, kde děti stavěly stavby z písku, hrály si v domečku a na prolézačkách, jezdily na koloběžce a odrážedlech. Každý den se také společně staraly o želvu Žofinku. Nové děti si na školku dobře zvykají, baví je, stejně jako starší děti, kreslit a malovat, stavět stavby z kostek a lega, hrát deskové a společenské hry. Velmi je zaujal nový koutek "Pokusy", kde mohou pomocí moderní techniky bádat a zkoumat různé přírodniny. Na oslavu začátku školního roku jsme si upekli v nové kuchyni první buchtu s jablky, které jsme natrhali na naší školkové zahradě. Děti se na přípravě samy podílely a velice je tato činnost bavila, proto letos budeme častěji využívat i koutek "Vaření". Začali jsme se také věnovat doplňkovým činnostem, cvičit jógu a hrát na flétnu.

Za MŠ A. Neznajová

Posledních 30 dnů: 2 554 | Posledních 7 dnů: 706 | Posledních 24h: 94