31.08.2018

Rovnost příležitostí ke vzdělávání v MŠ Kunčina

Název projektu: Rovnost příležitostí ke vzdělávání v MŠ Kunčina

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0001097

Od 1.9.2016 do 31.8.2018 naše škola čerpala finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci  OP VVV prostřednictvím výzvy 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I, ve výši 341.806,- Kč.

Z finančních prostředků jsme hradili tyto aktivity: Chůvu – personální podporu MŠ, Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ, Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv, Profesní rozvoj předškolních pedagogů prostřednictvím supervize, Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů MŠ, Vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářské pregramotnosti, Specifiku práce pedagoga s dvouletými dětmi v MŠ, Individualizace vzdělávání v MŠ.

Posílili jsme personální obsazení prostřednictvím chůvy ve třídě s dvouletými dětmi, které se integrují do dětského kolektivu. Zprostředkovali jsme rodičům a zákonným zástupcům, prostřednictvím pravidelných setkávání s eterními odborníky, informace směřující k usnadnění přechodu dětí z mateřských škol do škol základních. Pedagogové sdíleli a obohacovali své zkušenosti s pedagogy v Mateřské škole Dětřichov u Moravské Třebové a v Mateřské škole Jevíčko. Dále pedagogové pracovali na svém odborném růstu a rozvíjeli své dovednosti v oblasti týmové spolupráce, spolupráce s dětmi, rodiči a partnery školy  prostřednictvím odborně vedené supervize. Vzdělávali se v oblast osobnostně sociální, kde si prohlubovali rozvoj sebepoznání, komunikativních a kooperativních dovedností, kompetencí pro vzdělávání bez předsudků i profesionální sebereflexe. Zdokonalovali se v oblasti čtenářské pegramotnosti prostřednictvím absolvování odborných seminářů. Účastnili se cyklu seminářů s problematikou zajištění institucionální péče o dvouleté děti, kde získali právní povědomí, rozvíjeli si znalosti z vývojové psychologie a prohlubovali znalosti metod a forem práce s touto věkovou skupinou. Prostřednictvím absolvování vzdělávacího programu zaměřeného na individualizaci ve vzdělávání v MŠ se pedagogové zdokonalovali v metodách a programech zaměřených nna diferenciaci a individualizaci ve vzdělávání předškolních dětí, včetně vedení dětských portfolií.

Díky zmíněnému projektu jsme prohloubili své odborné kompetence a zlepšili komunikaci s rodiči a partnery školy.

Jelikož jsme vyhodnotili účast v projektu jako přínosnou, budeme se účastnit i navazujícího projektu.

Za MŠ Bc. Hana Fafílková

Posledních 30 dnů: 2 246 | Posledních 7 dnů: 657 | Posledních 24h: 100