Mateřská škola
Kunčina, okres Svitavy

+420 461 318 324

ms.kuncina@seznam.cz

 

 

 

 

 

Provozní doba MŠ: po-pá 6.00-16.00 hod.
 

16.05.2022

Od kutění k řemeslu

Kategorie: Vzdělávací akce       

V pondělí 16.5.12022 jsme se staršími dětmi absolvovali polytechnický výukový program "Od kutění k řemeslu" v environmentálním centu Stolístek Linhartice. 

 

Děti se seznámily s vybranými druhy stromů, sestavily z nich puzzle a dozvěděly se o nich mnoho zajímavostí. Prohlédly si a sestavily skládačku řezu kmene stromu, pojmenovaly společně s lektorkou jednotlivé části kmene. Dále se seznámily s vybraným nářadím a bezpečnostními pravidly při práci s tímto náčiním. Za podpory lektorů se děti naučily zacházet se sklíčidlem, smirkovou houbou i kulatými pilníky při vyrábění botičky. Následně si opracované botičky vybarvily dle své fantazie a provlékly tkaničkami.

Dětem se výukový program velmi líbil. Propojily si vědomosti týkající se lesního hospodářství a řemesel navazujících na zpracování dřeva. Jako suvenýr si odnesly vlastnoručně vyrobenou botičku.  

 

Děkujeme pracovníkům „Polybusu“ za atraktivní a příjemně strávené dopoledne a zaměstnankyním MAS Moravskotřebovsko a Jevíčsko za zajištění programu.

 

Za MŠ Hana Fafílková

 

Diskuze k článku

Květen 2022

Promo video
Jídelníček
Poslední fotogalerie
Řemeslo našich předků

18.05.2022

Řemeslo našich předků

56 fotografií

Partneři

ALLKO s.r.o. UHELNÉ SKLADY MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - JAN FAJMAN, podnikatel AGRO KUNČINA a.s. BIOINVEST KUNČINA, s.r.o. SUNUNVEST SLOVÁCKO, s.r.o. TRUHLÁŘSTVÍ FRANTIŠEK KNÁPEK MALOOBCHODNÍ SÍŤ HRUŠKA, s.r.o. COOP DRUŽSTVO HB NOVÁ VES MAS  Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s. František Knápek - reklama SDH KUNČINA OBEC KUNČINA MATUŠÁK AGRION s.r.o. Lesy České republiky

Počet návštěv: 136 192
Posledních 30 dnů: 2 170 | Posledních 7 dnů: 508 | Posledních 24h: 106

Vytvořeno službou: eSchool.cz - moderní školní weby

© 2013 skolkakuncina.eschool.cz