11.05.2020

Obnovení provozu MŠ

Na základě dosavadního příznivého vývoje epidemiologické situace a po projednání se zřizovatelem se obnovil provoz MŠ od 18. května 2020.

Organizace předškolního vzdělávání v období do konce školního roku 2019/2020

1. Při prvním vstupu do MŠ předkládá zákonný zástupce dítěte tato podepsaná prohlášení:

• písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost apod.),

• písemné seznámení s  vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví - je k dispozici na našem webu v záložce "Naše školka" - "Ke stažení" nebo v šatně dětí v listinné podobě.

2. Doplňující podmínky provozu mateřské školy a hygienická opatření po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření a doporučení

• Před MŠ a v šatně organizaci pohybu osob zajišťuje školnice tak, aby minimalizovala velké shromažďování osob před školou i v šatně, zajistila dodržování 2 metrových odstupů a povinnost zakrytí nosu a úst  s výjimkou osob stanovených v opatření Ministerstva zdravotnictví (dále MZCR).

• Před vstupem do budovy může být osobám orientačně měřena teplota.

•  Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 NESMÍ DO MŠ VSTOUPIT!

•  Pedagogové orientačně měří dětem tělesnou teplotu bezkontaktními teploměry v průběhu dne.

• Doprovázející osoba se pohybuje v prostorech MŠ vždy s rouškou, a to na nezbytně nutnou dobu (pokud možno, žádáme, aby dítě/děti  doprovázel jen  jeden člen domácnosti.

• Děti a pedagogičtí pracovníci roušky v prostoru MŠ nosit nemusí.

• Neprodleně po  přezutí a převlečení si musí každý důkladně umýt ruce tekutým mýdlem a vodou (20-30 sekund) před vstupem do tříd.

• Aktivity s dětmi jsou organizovány tak, aby bylo možné větší část dne trávit na školní zahradě - prosíme, přizpůsobte tomu oblečení a obuv dětí.

•  Pokud dítě v průběhu dne v MŠ vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, je nutné jej umístit do samostatné místnosti a kontaktovat zákonné zástupce s ohledem na okamžité vyzvednutí dítěte. O podezření ředitelka či pověřená osoba informuje  spádovou hygienickou stanici. Ostatní děti budou umístěny do jiné místnosti či na školní zahradu s  povinným nošení roušek, dokud není znám zdravotní stav indisponovaného dítěte.

• Pokud se projeví příznaky onemocnění COVID-19 u zaměstnance MŠ v průběhu práce, školu neprodleně opustí v požadovaném odstupu s použitím roušky. Děti i pedagogové pokud možno změní výuku na pobyt venku či v jiné místnosti s povinným nošením roušek do kud není známý zdravotní stav indisponovaného zaměstnance.

•  Toalety jsou vybaveny mýdlem v dávkovači a jednorázovými papírovými ručníky.

•  Úklid a dezinfekce toalet probíhá minimálně jednou denně.

•  Rukavice používají zaměstnanci při dopomoci s osobní hygienou dětí, při přípravě jídla, likvidaci odpadů apod.

• Větrání se uskutečňuje minimálně jednou za hodinu na 5 minut ve všech místnostech.

• Dezinfekce povrchů, které používá velký počet lidí, je prováděna několikrát denně. Důkladné čištění místností a vyprazdňování odpadkových košů je prováděno nejméně jednou denně. Po dobu platnosti epidemiologických opatření je zakázán suchý úklid.

•  Školní stravování je zajištěno za zvýšených hygienických podmínek  v běžné podobě, s výjimkou sebeobsluhy dětí - všechny pokrmy dětem vydává personál včetně čistých příborů.

Děkujeme za pochopení a spolupráci při dodržování doplněných provozních podmínek ochraňující zdraví dětí i nás všech.

Za MŠ Bc. Hana Fafílková

Posledních 30 dnů: 2 549 | Posledních 7 dnů: 682 | Posledních 24h: 74