Mateřská škola
Kunčina, okres Svitavy

+420 461 318 324

ms.kuncina@seznam.cz

 

 

 

 

 

Provozní doba MŠ: po-pá 6.00-16.00 hod.
 

Kalendář akcí

25.05.2022
Kategorie: Vzdělávací akce

Podmořský svět

Ve středu 25.5.2022 k nám přijede Mobilní planetárium  s výukovou produkcí "Podmořský svět". Děti podniknou virtuální výlet a se seznámí s podmořskou faunou a flórou.

 

Za MŠ Hana Fafílková 

24.05.2022
Kategorie: Obecné

Focení

V úterý 24.5.2022 proběhne ve školce focení dětí a tříd

 

Za MŠ Hana Fafílková

18.05.2022
Kategorie: Vzdělávací akce

Řemeslo našich předků

Ve středu 18.5.2022 k nám přijeli manželé Danielovi s výukovým programem pro děti. Od ovečky ke svetru vede dlouhá cesta... O tom se přesvědčily děti v pohádce, ve které zhlédly celý proces zpracování vlny. Seznámily se s prastarým řemeslem přadlen. Osahaly si vlnu z ovečky i dalších zvířat. Vyzkoušely si i česání vlny. Na závěr si pod vedením řemeslníků vyrobily malou ovečku.  

Dětem se program moc líbil. Naučily se nové pojmy a získaly představu o zpracování vlny. 

 

Děkujeme manželům Danielovým za atraktivní a přínosný program.

 

Za MŠ Hana Fafílková

  

16.05.2022
Kategorie: Vzdělávací akce

Od kutění k řemeslu

V pondělí 16.5.12022 jsme se staršími dětmi absolvovali polytechnický výukový program "Od kutění k řemeslu" v environmentálním centu Stolístek Linhartice. 

 

Děti se seznámily s vybranými druhy stromů, sestavily z nich puzzle a dozvěděly se o nich mnoho zajímavostí. Prohlédly si a sestavily skládačku řezu kmene stromu, pojmenovaly společně s lektorkou jednotlivé části kmene. Dále se seznámily s vybraným nářadím a bezpečnostními pravidly při práci s tímto náčiním. Za podpory lektorů se děti naučily zacházet se sklíčidlem, smirkovou houbou i kulatými pilníky při vyrábění botičky. Následně si opracované botičky vybarvily dle své fantazie a provlékly tkaničkami.

Dětem se výukový program velmi líbil. Propojily si vědomosti týkající se lesního hospodářství a řemesel navazujících na zpracování dřeva. Jako suvenýr si odnesly vlastnoručně vyrobenou botičku.  

 

Děkujeme pracovníkům „Polybusu“ za atraktivní a příjemně strávené dopoledne a zaměstnankyním MAS Moravskotřebovsko a Jevíčsko za zajištění programu.

 

Za MŠ Hana Fafílková

 

20.04.2022
Kategorie: Vzdělávací akce

Cesta do pravěku

Dnes nás navštívil pan Mgr. Milan Skalický, který nás zábavnou formou zavedl do pravěku. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o dinosaurech, o vzniku prvního života na planetě. Pan geolog měl s sebou spoustu nálezů z dřívější doby, které si mohly děti osahat např. zuby dinosaurů, drápy Tyranosaura, zkameněnliny prvních živočichů. Děti si na závěr vytvářely odlitky trilobitů, které si spolu s omalovánkami odnesly domů....

 

ZA MŠ L. Bártová, A. Marková

 

29.03.2022
Kategorie: Exkurze

Exkurze do ZŠ

V úterý 29.3.2022 jsme navštívili s předškoláky místní ZŠ. Děti se seznámily s prostory ZŠ, setkaly se s kamarády, kteří již chodí do školy a utvořily si představu, jak probíhá výuka.

Dětem se ve škole velmi líbilo.

 

Děkujeme paní učitelce Švábenské, Nedvědové a Vetrové za prezentaci výuky a čas, který nám věnovaly.

 

Za MŠ Hana Fafílková 

Květen 2022

Promo video
Jídelníček
Poslední fotogalerie
Řemeslo našich předků

18.05.2022

Řemeslo našich předků

56 fotografií

Partneři

ALLKO s.r.o. UHELNÉ SKLADY MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - JAN FAJMAN, podnikatel AGRO KUNČINA a.s. BIOINVEST KUNČINA, s.r.o. SUNUNVEST SLOVÁCKO, s.r.o. TRUHLÁŘSTVÍ FRANTIŠEK KNÁPEK MALOOBCHODNÍ SÍŤ HRUŠKA, s.r.o. COOP DRUŽSTVO HB NOVÁ VES MAS  Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s. František Knápek - reklama SDH KUNČINA OBEC KUNČINA MATUŠÁK AGRION s.r.o. Lesy České republiky

Počet návštěv: 136 192
Posledních 30 dnů: 2 168 | Posledních 7 dnů: 508 | Posledních 24h: 106

Vytvořeno službou: eSchool.cz - moderní školní weby

© 2013 skolkakuncina.eschool.cz