Mateřská škola
Kunčina, okres Svitavy

+420 461 318 324
ms.kuncina@seznam.cz

 

 

Pracovní doba MŠ Kunčina: po-pá 6.30-16.00 hod.
MŠ Nová Ves: po-pá 6.30-16.00 hod.

Kalendář akcí

09.05.2019
Kategorie: Akce s rodiči

Kavárnička pro maminky a babičky

Ve čtvrtek 9.5.2019 jsme pozvali maminky a babičky do naší "Kavárničky". Děti maminkám a babičkám zazpívaly písničku, přednesly básničku, předaly přáníčka a náhrdelníky z keramiky, které samy vytvořily. Poté jim nabídly občerstvení, které dopoledne připravily s učitelkami ve školce. 

 

Za MŠ H. Fafílková

07.05.2019
Kategorie: Obecné

ZÁPIS DĚTÍ DO MŠ

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY KUNČINA, OKRES SVITAVY
NA ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 

 

 

KDY: 7. května 2019

KDE: MŠ v Kunčině – OD 10.00 DO 15.30 HODIN

 

Zákonní zástupci dětí, přineste s sebou vyplněnou a lékařem potvrzenou žádost o přijetí dítěte, rodný list dítěte, občanský průkaz.

 

Nabízíme individuální přístup, doplňkové aktivity - logopedickou prevenci, jógu, seznamování s anglickým jazykem, hru na flétnu, přírodní učebnu...

 

                Za MŠ se na Vás těší Bc. Hana Fafílková, ředitelka školy

 

25.04.2019
Kategorie: Beseda

Beseda o dravcích

Ve čtvrtek 25.4.2019 nás navštívil sokolník, pan Karel Nejman. Představil dětem své povolání a zálibu sokolníka. Seznámil děti se svými dravci - poštolkou obecnou, kání rudoocasou, kání harissovu, sokolem stěhovavým, rarohem jižním, orlem skalním a třemi sovami.  Děti viděly též výcvik dravců a mohly si na ně i sáhnout. Ty odvážnější si na ruce podržely sokola. Na závěr si děti mohly pohladit dva bretaňské ohaře, kteří sokolníka doprovázeli.

Dětem se beseda velmi líbila.

Děkujeme panu sokolníkovi za krásnou a poučnou besedu. 

 

Za MŠ H. Fafílková

10.04.2019
Kategorie: Akce s rodiči

Jarní tvoření pro rodiče s dětmi v Kunčině

 

Ve středu 10. 4. proběhlo v jídelně MŠ jarní tvoření pro rodiče s dětmi. Zúčastnění si vyrobili ozdobný květináč v jarních barvách, který si poté odnesli domů.  Dle reakcí přítomných hodnotím toto tvoření, jako povedené.

Za MŠ Zuzana Sýkorová

02.04.2019
Kategorie: Akce s rodiči

Jarní tvoření v Nové Vsi

Dne 2.4. 2019 proběhla v MŠ v Nové Vsi pracovní dílna s rodiči. Děti s maminkami vyráběly velikonočního zajíce. Pracovaly s motouzem, přírodním materiálem a zdobícími prvky jarního charakteru. Uplatnily tak svoji zručnost a vlastní fantazii. Děkujieme rodičům za spolupráci.

Za MŠ L. Pavloňová

26.03.2019
Kategorie: Exkurze

Exkurze v ZŠ

V úterý 26.3.2019 jsme s předškoláky navštívili místní ZŠ. Ujala se nás paní učitelka Vetrová a děti z první třídy. Naši budoucí prvňáčci se účastnili hodiny matematiky. Společně se svými staršími kamarády plnili úkoly zadané paní učitelkou. O přestávce si prohlédli školu a zjišťovali, jak školáci tráví přestávky. Na závěr se předškoláci seznámili se svojí budoucí třídní učitelkou, paní Nedvědovou  a obdrželi od školáků milé dárky.  

 

Srdečně děkujeme paní učitelce Vetrové za poutavě připravenou ukázkovou hodinu a prvňáčkům za spolupráci při plnění úkolů. 

 

Předškolákům přejeme hodně úspěchů u zápisu do první třídy.

A paní učitelce Nedvědové přejeme pilné a zvídavé prvňáčky.

 

Za MŠ H. Fafílková

 

 

01.03.2019
Kategorie: Kulturní akce

Masopustní karneval

V pátek 1.3.2019 jsme završili probírané téma masopustu "Masopustním karnevalem" v Kulturním domě v Kunčině.  Se svým pásmem vystoupily paní učitelky a děti ze všech tříd naší MŠ.  

Po vystoupení dětí nás provedly zábavným programem Brněnské písničkové tetiny. Nebyla nouze o legraci a děti i dospělí si užili soutěží i tance. 

Součástí karnevalu byla i bohatá tombola, do níž ceny věnovali rodiče dětí z obou MŠ, paní Cvejnová, paní Rotsčidlová, paní inspektorka Ševčíková z maloobchodní sítě Hruška, Velocentrum - Jiří Jelínek, Bednář - Foto, firmy Kayser s.r.o., Stavebniny Stupka s.r.o. a Trans cz s.r.o. Občerstvení a sladké odměny pro děti věnovaly firmy Romana Totůšková - Pohostinství U Kostela, Truhlářství - František Knápek, Uzeniny ze statku Mohelnice s.r.o., Moravec - Pekárny s.r.o. a pan Michal Fryč.

S organizačním zajištěním akce nám pomáhali Obec Kunčina a Sbor dobrovolných  hasičů Kunčina.

Všem výše uvedeným partnerům srdečně děkujeme za spolupráci a těšíme se za rok naviděnou!

 

Za MŠ Hana Fafílková

 

07.02.2019
Kategorie: Exkurze

Exkurze v pekárně

Ve čtvrtek 7.2.2019 jsme se staršími dětmi jeli na exkurzi do pekárny v Moravské Třebové. Ujal se nás technolog výroby Moravec-pekárny s.r.o. a provedl nás provozem. Děti viděly, kde se skladuje mouka a seznámily se s jejími druhy. Poznávaly, z jakých surovin se peče chleba, dalamánky a shlédly i proses jejich výroby. Na závěr měly možnost ochutnat čerstvé rohlíky z místní pekárny.    

 

Srdečně děkujeme vedoucímu výroby za poutavou exkurzi.

 

Za MŠ H. Fafílková

06.02.2019
Kategorie: Beseda

Beseda s panem revírníkem

Ve středu 6.2.2019 jsme se s panem revírníkem vydali hledat stopy ve sněhu. Pan Bis nás učil poznávat stopy zvířat i "číst", co tam zvíře asi dělalo. Našli jsme stopy ptáků, kočky, psa, lišky i zajíce. Stopu kočky jsme se pokusili odlít do sádry, což se nám celkem povedlo.

 

Děkujeme panu Bisovi za velmi zajímavou besedu a čas, který nám věnoval.    

 

Za MŠ H. Fafílková 

01.02.2019
Kategorie: Beseda

Beseda s paní školnicí-uklízečkou

V pátek 1.2.2019 nám paní školnice-ulízečka představila povolání uklízečky. Ukázala dětem pomůcky, které využívá ke své práci. Děti si samy vyzkoušely práci s mopem. Uvědomily si náročnost této profese.

 

Děkujeme paní školnici-uklízečce za poutavou besedu a pečlivý úklid.

 

Za MŠ H. Fafílková

01.02.2019
Kategorie: Beseda

Beseda s paní kuchařkou

V pátek 1.2.2019 nám v rámci probíraného tématu představila své povolání naše paní kuchařka. Seznámila děti s obsahem své práce i některými předměty, které k práci používá. Děti si zopakovaly známé pojmy a naučily se nové. Poznaly využití některých pomůcek v kuchyni. Uvědomovaly si, jaký význam má práce paní kuchařky pro ně ve školce. Na závěr sdělily paní kuchařce, která jídla jim ve školce nejvíce chutnají. 

 

Děkujeme paní kuchařce za poučnou besedu a chutné pokrmy, které nám připravuje.

 

Za MŠ H. Fafílková   

31.01.2019
Kategorie: Beseda

Beseda s panem Pešavou

Ve čtvrtek 31.1.2019 nás navštívili pan Pešava a pan Beránek, aby dětem představili práci zedníka. Připravili si velice zajímavou ukázku pracovnícho nářadí a dětem předali poutavou formou důležité informace. Beseda děti zaujala. Vše si mohly prohlédnout i vyzkoušet. 

Oběma pánům velice děkujeme.

 

Za MŠ A. Neznajová

Květen 2019

Promo video
Jídelníček
Poslední fotogalerie
Já a moje rodina

17.05.2019

Já a moje rodina

7 fotografií

Partneři

ALLKO s.r.o. UHELNÉ SKLADY MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - JAN FAJMAN, podnikatel AGRO KUNČINA a.s. BIOINVEST KUNČINA, s.r.o. SUNUNVEST SLOVÁCKO, s.r.o. TRUHLÁŘSTVÍ FRANTIŠEK KNÁPEK MALOOBCHODNÍ SÍŤ HRUŠKA, s.r.o. COOP DRUŽSTVO HB NOVÁ VES MAS  Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s. František Knápek - reklama SDH KUNČINA OBEC KUNČINA MATUŠÁK AGRION s.r.o. Lesy České republiky

Počet návštěv: 73 952
Posledních 30 dnů: 3 049 | Posledních 7 dnů: 697 | Posledních 24h: 124

Vytvořeno službou: eSchool.cz - moderní školní weby

© 2013 skolkakuncina.eschool.cz